دکتر ندا سالاریه

جراح زیبایی زنان، زایمان، متخصص نازایی

لاپاراسکوپی و هیستروسکوپی

دارای بورد تخصصی زنان از دانشگاه شهید بهشتی

مشاوره تعیین جنسیت جنین

تصمیم­ گیری درباره­ ی جنسیت بچهمشاوره تعیین جنسیت جنین : در بسیاری از والدینی که قصد بچه دار شدن دارند معمولا بر سر تعیین جنسیت کودک اختلاف نظرهایی وجود دارد.البته در این بین والدینی هم هستند که این موضوع اهمیت چندانی برای آن ها نداشته و تنها سلامت کودک اولویت بسیاری دارد.در گذشته برخی از والدین تمایل بیشتری نسبت به داشتن فرزند پسر داشته اند به همین دلیل در بیشتر مواقع شاید تعداد فرزندان به 7 و یا بیشتر هم می رسید تا در آخر به فرزند پسر برسند به این ترتیب تعداد نفرات خانواده بالا میرفت.

در اینجا چند نمونه از مواردی که می توانند در تعیین جنسیت فرزند موثر باشند را بررسی می کنیم :

نوع تغذیه در تعیین جنسیت جنین

شستشوی واژینال

زمانبندی مقاربت

روش IVF-PGD

زمان ارگاسم زوج

پوزیشن های نزدیکی

آیا رژیم، زمان­بندی و تغییر مزاج بدن واقعا می­تواند در تعیین جنسیت فرزندتان موثر باشد؟

اگر دوست دارید وسایل نوزادی صورتی یا آبی تهیه کنید، آیا تغییر رژیم می­تواند این شانس را افزایش دهد؟

گزارش­های بدست آمده از تحقیقات اخیر درباره­ ی مادران باردار نشان می­دهد زنان بارداری که در وعده­ی صبحانه ­شان غلات و رژیم غذایی سرشار از پتاسیم مصرف کرده­اند ،در مقایسه با زنان بارداری که وعده­ی صبحانه را جدی نگرفته ­اند و کالری کمتری دریافت کردند ،بیشتر صاحب فرزند پسر شده­اند. اما متخصصان هشدار داده اند که این مطالعه تنها به رابطه­ی میان تغذیه و زنان باردار اشاره دارد.

پست مرتبط ، حتما بخوانید : مشاوره با دکتر سزارین خوب

صبحانه و تعیین جنسیت بچه

در تحقیقی که در ژورنال  Proceedings of the Royal Society B به چاپ رسید، از 740 زن تازه باردار شده­ انگلیسی پرسیده شد که آنها یک سال قبل از حاملگی برای صبحانه چه چیزهایی مصرف کرده­اند.آنهایی که برای صبحانه از غلات و رژیم سرشار از پتاسیم استفاده کرده بودند و در مجموع کالری بیشتری در روز جذب کرده بودند در مقایسه با آنهایی که صبحانه نمی­ خوردند و در مجموع کالری کمتری جذب کرده بودند بیشتر صاحب پسر شدند.

این موضوع مشخص نیست که آیا کالری یا مواد مغذی باعث ایجاد تفاوت می ­شود یا نه، گرچه محققان بر این باورند این نوع از ایجاد رابطه چیزیست که در حیوانات نیز دیده شده است، به طوری ­که حیوانات ماده­ای که تغذیه­ مناسب داشتند صاحب فرزندانی با جنسیت نر شده­اند و حیوانات ماده­ای که از تغذیه­ ی ناکافی برخوردار بودند فرزندان ماده به دنیا آورده ­اند.

برای مثال، مطالعه­ ای نشان داده است موش­ هایی (همستر) که تغذیه ناکافی داشتند بیشتر فرزندان ماده به دنیا آورده اند در حالی ­که موش ­هایی که محدودیت تغذیه ­ای نداشتند اینطور نبودند.

غذاهای مناسب برای لقاح پسر :

خرما ،جگر، هویج،موز،تخم مرغ،سیب زمینی،گوشت،جگر ،غذاهای شور و…

غذاهای مناسب برای لقاح دختر:

فلفل سبز،کلم،کدو،جوانه گندم،خاویار،بادام،کاکائو و…

به طور کلی غذاهایی با کالری پایین در جنین دختر و غذاهای با قند بالا در داشتن جنین پسر موثر است.

موارد ممنوعیت رژیم غذایی

فشارخون بالا

اختلالات عصبی

نارسایی های کلیوی

بالا بودن میزان کلسیم

ناراحتی های قلبی و عروقی

چه زمانی باید رژیم غذایی را شروع کنیم؟

این رژیم باید حداقل از چند دوره قاعدگی قبل از بارداری شروع شود حداقل زمان برای این رژیم غذایی 2 ماه در نظر گرفته شده است و به طور کلی رژیم باید تا زمانی که به طور قطع بارداری مشخص شود ادامه یابد و پس از بارداری رژیم مناسب دوران بارداری استفاده شود. توجه داشته باشید هرگونه کوتاهی در انجام رژیم غذایی احتمال موفقیت در رسیدن به هدف برای تعیین جنسیت را کم می کند.

مشاوره با جراح زنان خوب در تهران

مشاوره تعیین جنسیت در شمال تهران

روش­های شانسی برای انتخاب دختر یا پسر بودن فرزندان بسیار زیاد است. اگر شما در اینترنت اصطلاح «انتخاب جنسیت» را جستجو کنید، با چندین مقاله و یا کتابی به نام چطور جنسیت فرزندتان را انتخاب کنید و همین­طور چندین وبسایت تبلیغاتی که بسته­ های تعیین جنسیت می فروشند روبرو خواهید شد.بسیاری از این روش­ها شامل یک یا چند تکنیک زیر می­شوند:

  • هرچه زمان نزدیکی به زمان تخمک ­گذاری نزدیک ­تر باشد احتمال فرزند پسر بیشتر است و هرچه زمان نزدیکی از زمان تخمک­گذاری دورتر باشد احتمال فرزند دختر بیشتر است. دلیل آن موضوع این است که اسپرم >>مونث<< )با کروموزوم (X بادوام ­تر و اسپرم مذکر )با کروموزوم( Y شکننده ­تر است، پس هر چه زمان نزدیکی به زمان تخمک ­گذاری نزدیک ­تر باشد احتمال ایجاد کروموزوم­های Y بیشتر است.
  • سازگار کردن محیط واژن نسبت به اسپرم «دختر» یا «پسر». طبق گفته­ ها این کار با شستشوی واژن با آب و سرکه برای ایجاد محیط اسیدی ­تر برای دختردار شدن و شستشوی واژن با آب و جوش ­شیرین برای ایجاد محیط قلیایی برای پسردار شدن میسر می­شود.
  • داشتن حالت­های مختلف طی نزدیکی. برای مثال، در حالتی که زن در زیر و مرد بر روی او قرار دارد احتمال دختردار شدن و در حالت دخول از سمت پشت احتمال پسردار شدن بیشتر است.

روش شتل تعیین جنسیت جنین

به طور کلی اسپرم هایی که باعث ایجاد جنین پسر می شود بسیار سریع تر از اسپرم های مورد نیاز برای ایجاد جنین دختر است.در این حالت باید نزدیکی پس از 12 ساعت از تخمک گذاری انجام شود.طبق گفته پایه گذار این روش میزان موفقیت در این حالت 50 الی 70% است.در روش شتل فرد داروی خاصی مصرف نمی کند به همین خاطر مورد استقبال زیادی قرار می گیرد.نکته کلیدی در این روش تعیین زمان دقیق تخمک گذاری است که ممکن است کمی سخت باشد.

روش اریکسون تعیین جنسیت بچه

در این روش نیز مانند روش شتل مبنای کار بر روی سرعت حرکت اسپرم ها است.با این تفاوت که اسپرم با استفاده از روش آی یو آی (روشی غیر تهاجمی ) به بدن مادر انتقال پیدا می کند.

روش ویلان

اساس کار در این روش آن است که باید در روزهای خاصی از چرخه قاعدگی آمیزش انجام شود.میزان درصد موفقیت در این روش 50 تا 60% پیش بینی شده است.در صورت تمایل به داشتن فرزند پسر باید آمیزش هنگام صبح و 4 الی 6 روز قبل از افزایش دمای بدن انجام شود و در صورت تمایل به داشتن فرزند دختر 2 یا 3 روز قبل از تخمک گذاری باید آمیزش انجام شود.

روش تعیین میزان اسپرم در تعیین جنسیت

برای انجام این کار باید به متخصص اورولوژی مراجعه کرد در حالتی که در یک سی سی تعداد اسپرم های مرد از مایع منی کمتر از 20 میلیون باشد ۸۰% احتمال دختر دار شدن و در حالتی که این میزان از ۵ میلیون کمتر باشد این احتمال ۱۰۰% خواهد شد.پزشک در این حالت از داروی افزایش اسپرم استفاده می کند.افزایش میزان اسپرم ها باعث افزایش احتمال پسردار شدن است.

روش زمان بندی ماهیانه مقاربت برای تعیین جنسیت جنین

در این حالت سن مادر و زمانی که مادر باردار شده است را در نظر می گیرند و با استفاده از ماهی که در آن بارداری رخ داده است جنسیت کودک را پیش بینی می کنند به طوریکه در طول ماه های مختلف آب و هوا ، شرایط فیزیولوژیکی و به طور کلی شرایط محیطی و سن مادر ارزیابی می شود و مادر با توجه به سن خود زمان لقاح را تنظیم می کند.

طرفداران روش­های با تکنیک پایین

طبق گفته­ی دکتر ام جریکو بانکس، نویسنده­ ی پیش فرض های لازم در مورد انتخاب جنسی ، ترکیب تکنیک های مختلف می تواند نتیجه بهتری ایجاد کند.

طبق گفته­ی این محقق، زوج­ها با تنظیم کردن حالت مزاجی بدن به حالت اسیدی یا قلیایی می ­توانند شانس انتخاب جنسیت دلخواهشان را افزایش دهند.

برای مثال، موسسه­ی این فرد پیشنهاد داده است افرادی که خواهان دختردار شدن هستند از خوردن نمک و پروتئین زیاد پرهیز کنند. که طبق گفته­ی این دکتر این اظهار نظر با مطالعات اخیر در یک راستا قرار دارد.

طبق گفته­ی بانکس «تلاش بیشتر جواب می­دهد».بر اساس گفته­ ی وی هرچه محیط واژن و حالت شیمی بدن با یکی از حالت­های اسپرم «سازگارتر» باشد، می­تواند بر روی لقاح تخمک اثر بیشتری داشته باشد.

خطرات تعیین جنسیت

طبق گفته­ی فریدر،به نظر می­رسد تغییر رژیم غذایی بی ­خطر باشد. اما بر اساس یافته­ های اخیر، متخصصان غذایی به زنان هشدار داده ­اند که در دریافت کالری یا مواد مغذی کمتر به امید دختردار شدن کوتاهی نکنند. بر طبق گفته­ ایشان در روشی ­که برای تعیین جنسیت دختر یا پسردار شدن پیشنهاد می­کند قبل یا بعد از تخمک­گذاری نزدیکی صورت گیرد، در صورتی که زوج ­ها در محاسبه­ی زمان تخمک ­گذاری اشتباه کنند، می­تواند باعث کاهش شانس بارداری شود.