دکتر ندا سالاریه

جراح زیبایی زنان، زایمان، متخصص نازایی

لاپاراسکوپی و هیستروسکوپی

دارای بورد تخصصی زنان از دانشگاه شهید بهشتی

بزرگ کردن سینه در تهران

بزرگ کردن سینه در تهران : امروزه داشتن سینه‎هایی برجسته و بزرگ یک معیار زیبایی شناخته شده است. بزرگ کردن سینه ممکن است به دلایلی چون کوچک بودن سایز آن و یا رفع برخی نواقص انجام گیرد. روش‎های پزشکی و خانگی بسیاری برای انجام این مهم وجود دارد. البته روش‎های خانگی با اندکی ریسک همراه است زیرا ممکن است در برخی موارد منجر به بروز حساسیت و یا عوارضی گردد بنابراین ضروری است پیش از اقدام به آن با پزشک متخصص در این خصوص مشورت گردد. روش‎های پزشکی انجام این مهم نیز تنوع بسیاری دارد که پزشک با توجه به شرایط فرد موثرترین و مناسب‎ترین آن را تجویز می‎نماید.

انواع روش بزرگ کردن سینه

بزرگ کردن سینه به روش‎های مختلفی امکان پذیر است. که هر کدام مزایا و عوارض خود را به همراه دارد. بنابراین بهتر است فرد پیش از تصمیم و انتخاب روش آن نسبت به تمام روش‎ها آگاهی داشته باشد تا بتواند روش مناسبی را انتخاب نماید. البته این انتخاب باید به کمک پزشک متخصص انجام گیرد.

از جمله مهم‎ترین انواع روش بزرگ کردن سینه در تهران باید به موارد زیر اشاره نمود:

 • پروتز سینه

این روش شامل قرار گرفتن پروتز در داخل سینه است. برای انجام آن پزشک یک برش کوچک در کنار سینه و یا زیر آن ایجاد می‎نماید. پروتز مورد استفاده برای سینه انواع مختلفی دارد که رایج‎ترین آن پروتز نمکی و یا سیلیکونی است.

 • تزریق ژل

تزریق ژل از انواع تکنیک‎های رایج برای افزایش حجم سینه است. این روش که تهاجم کمتری دارد نیازی به بی‎هوشی فرد ندارد و به کمک بی‎حسی موضعی انجام می‌گیرد. از روش تزریق ژل برای جوانسازی و افزایش حجم در سایر اندام‎های بدن نیز استفاده می‎شود.

 • تزریق چربی

برای تزریق چربی به سینه پزشک چربی مورد نیاز را از قسمت مشخصی از بدن که ممکن است شکم، رن، پهلو و… باشد به روش لیپوساکشن برداشت می‎کند و پس از خالص سازی آن را به سینه فرد تزریق می‎نماید. این روش می‎تواند به کمک تکنیک‎های مختلفی انجام شود. در روش تزریق چربی به دلیل عدم ورود جسم خارجی به بدن میزان عوارض بسیار کاهش می‎یابد.

مزایا و عوارض ناشی از افزایش سایز سینه

بزرگ کردن سینه به هر روش که باشد می‎تواند تاثیر بسیاری در افزایش زیبایی ظاهری فرد و اعتماد به نفس او داشته باشد. زیرا این مهم منجر به سفت‎تر شدن و خوش حالتی آن می‎گردد. علاوه بر این مهم نواقصی چون افتادگی، کوچکی و یا فرو رفتگی سینه نیز برطرف می‎شود.

لازم است بدانید بزرگ کردن سینه در تهران در کنار مزایایی که برای فرد به همراه دارد می‎تواند منجر به بروز برخی مشکلات چون عدم تنایب و تقارن سینه‎ها، عفونت و یا… گردد. همچنین در برخی موارد نادر نیز ممکن است حتی پروتز در سینه فرد پاره شود که اگر جنس پروتز مورد استفاده نمکی باشد مشکل چندانی برای فرد ایجاد نمی‎شود زیرا جذب بدن شده و دفع می‎گردد.

نکات ضروری در بزرگ کردن سینه

نتیجه مطلوب از روند بزرگ کردن سینه تنها تحت تاثیر مهارت و تجربه پزشک معالج نیست. بلکه برای دستیابی به این مهم لازم است تا فرد نیز برخی نکات ضروری را قبل و بعد از جراحی رعایت نماید. این نکات نه تنها به بهبود روند عمل زیبایی بزرگ کردن سینه کمک شایانی می‎نماید بلکه دوره نقاهت را نیز بهبود می‎بخشد. نکات ضروری برای انجام این جراحی ممکن است بنا به شرایط بیمار و نوع جراحی متفاوت باشد که توسط پزشک پیش از شروع درما به اطلاع بیمار می‎رسد. اما برخی از مهم‎ترین و رایج‎ترین مواردی که لازم است برای بزرگ کردن سینه مد نظر قرار گیرد عبارت است از:

 • اجتناب از مصرف داروهای رقیق کننده خون دو هفته پیش از شروع درمان جهت پیشگیری از خونریزی در حین عمل و پس از آن
 • خودداری از استعمال دخانیات و نوشیدنی‎های الکلی که منجر به کاهش روند دوران نقاهت فرد می‎گردد
 • پرهیز از انجام فعالیت سنگین پس از جراحی تا بهبودی کامل
 • استراحت کافی
 • استفاده از پک یخ بر روی موضع مورد نظر
 • مصرف داروهای تجویزی پزشک در زمن مقرر جهت کاهش درد و پیشگیری از عفونت
 • انجام آزمایش‎های پیش از عمل در زمان مقرر
 • مراقبت از زخم ایجاد شده
 • کاهش مصرف نمک و مواد غذایی یددار

هزینه بزرگ کردن سینه در تهران

بزرگ کردن سینه در تهران از انواع عمل‎های جراحی زیبایی است و بنابراین هزینه ناشی از آن تحت پوشش شرکت بیمه قرار نمی‎گیرد. زیرا اغلب شرکت‎های بیمه تنها هزینه‎های درمانی که برای سلامتی فرد لازم هستند را تحت پوشش خود دارند. هزینه دقیق این عمل زیبایی توسط پزشک معالج و پس از بررسی‎های لازم انجام می‎شود زیرا این هزینه تحت تاثیر معیارهای بسیاری مانند تکنیک و روش عمل، شرایط بیمار، انتظار فرد از نتیجه عمل زیبایی و میزان افزایش ساز، دستمزد پزشک، هزینه‎های بیمارستان و… است. بنابراین نمی‎توان مبلغ واحدی برای آن در نظر گرفت.

انتخاب پزشک مناسب

پزشک مناسب یکی از مهم‎ترین ارکان در کسب نتیجه مطلوب از روند بزرگ کردن سینه به هر نوع روش و تکنیک است. نقش پزشک در روند درمان و نتایج حاصل از آن امری انکار ناپذیر است. بنابراین ضروری می‎باشد تا در انتخاب پزشک مناسب دقت و حساسیت بسیاری به کار برده شود. در صورتی که پزشک تجربه و مهارت کافی برای افزایش سایز سینه نداشته باشد نمی‎تواند روند درمان را به درستی انجام دهد و در نتیجه ممکن است مشکلات بسیاری اعم از عدم تناسب و قرینگی برای فرد ایجاد گردد. اما یک پزشک حاذق می‎تواند با بررسی شرایط بیمار موثرترین و مناسب‎تری روش درمانی را برای او تجویز نماید.

ماندگاری نتایج

نتیجه حاصل از بزرگ کردن سینه در روش‎های مختلف ممکن است با یکدیگر اندکی متفاوت باشد. اما پرواضح است در اغلب موارد این دست درمان‎ها با موفقیت همراه است. میزان ماندگاری نتیجه درمان نیز وابسته به مهارت و تجربه پزشک و روش او در انجام این مهم است و بنا به نوع درمان میزان ماندگاری نتیجه نیز می‎تواند متفاوت باشد. به طور مثال در اغلب موارد نتیجه حاصل از بزرگ کردن سینه به روش تزریق چربی ماندگاری بیشتری از تزریق ژل دارد. اما لازم به ذکر است هیچ کدام از این روش‎ها ماندگاری دائمی ندارد و لازم است پس از گذشت مدتی مجدد روند بزرگ کردن سینه انجام گیرد.