دکتر ندا سالاریه

جراح زیبایی زنان، زایمان، متخصص نازایی

لاپاراسکوپی و هیستروسکوپی

دارای بورد تخصصی زنان از دانشگاه شهید بهشتی

عمل تنگ کردن واژن

عمل جوانسازی واژن : با بالا رفتن سن ، لاغر شدن زیاد و یا زایمان طبیعی اغلب خانم ها دچار مشکل کشیدگی بیش از حد عضلات واژن می شوند. که از عواقب آن نارضایتی از شکل و ظاهر واژن و کاهش حساسیت جنسی می توان نام برد. معمولا بعضی خانم ها از بیان کردن این مشکل و مشاوره گرفتن از دکتر خود احساس خجالت می کنند ولی خبر خوب اینجاست که این مشکل با این عمل به راحتی قابل درمان است و به هیچ عنوان جای نگرانی نیست. عملی است که برای از بین بردن شل شدگی عضلات واژن استفاده می شود. عمل تنگ کردن واژن باعث سفت و مستحکم شدن عضلات واژن شده و لذت رابطه جنسی را افزایش می دهد. در کل این عمل که یک عمل زیبایی به حساب می آید بافت واژن را ترمیم کرده و ظاهری طبیعی و زیبا به واژن می دهد.

این عمل را می توان همزمان با لابیاپلاستی انجام داد.

انواع عمل تنگ کردن واژن

 • واژینوپلاستی : اکثر خانم هایی که دچار شل شدگی دیواره ی واژن و یا ضعیف شدگی عضلات کف لگن شده اند عمل واژینوپلاستی را انجام می دهند. علت این مشکلات می تواند زایمان و یا بالا رفتن سن باشد.
 • پرینوپلاستی : این عمل برای خانم هایی مناسب است که دچار پارگی پرینه شده اند. پرینه حد فاصل واژن تا مقعد است که به دلیل زایمان رخ می دهد. دلایلی که می تواند باعث پارگی پرینه شود عبارتند از: درشت بودن کودک، استفاده از ابزار زایمان مانند فورسپس و اضافه وزن زیاد در بارداری

معمولا چون هنگام زایمان طبیعی مادر فشار زیادی متحمل می شود ، متوجه پارگی پرینه نمی شود. تنها راه تشخیص آن ویزیت توسط پزشک است.

عمل تنگ کردن واژن در شمال تهران

خطرات عمل تنگ کردن واژن

این عمل از بقیه ی عمل های زیبایی واژن سخت تر است چرا که در قسمت های داخلی واژن انجام می شود ولی از نظر خطرات بعد از عمل، جز عمل های بدون خطر و بدون ریسک می باشد. بدترین عارضه ای که میتوند برای بیمار داشته باشد ایجاد عفونت و یا خونریزی خفیف است که بسیار نادر است و احتمال رخ دادن آن بسیار کم است. در صورت رخ دادن نیز توسط پزشک قابل کنترل است. در واقع می توان گفت که ریسک های این جراحی از سزارین بسیار کمتر است.

این عمل به چه کسانی توصیه نمی شود

این عمل برای خانم های باردار و خانم هایی که قصد بارداری دارند اصلا پیشنهاد نمی شود. در صورتی که این عمل قبل از زایمان انجام شود، زایمان طبیعی را بسیار سخت کرده و بعد از زایمان واژن دوباره شل می شود و اثر این عمل کاملا خنثی می شود. پس در این صورت زایمان باید سزارین باشد. اما در صورتی که عمل تنگ کردن واژن با لیزر انجام شود مشکلی برای زایمان طبیعی ایجاد نخواهد کرد.

این عمل همینطور برای دختران باکره مناسب نمی باشد چون عملی است که روی دیواره ی داخلی واژن انجام می شود. دختران باکره بیشتر علاقه به انجام عمل زیبایی روی ظاهر واژن مانند لابیا پلاستی و یا سفید کردن واژن دارند.

عمل تنگی واژن در تهران

این جراحی معمولا با برداشتن پوست شل و اضافی واژن و نزدیک کردن عضلات واژن به یکدیگر انجام می شود که ممکن است یک یا دو ساعت طول بکشد. این عمل هم می تواند توسط چاقو ی جراحی و هم توسط لیزر انجام شود اما نتیجه ی حاصل شده یکسان است. پس از عمل تنگ کردن واژن بیماران بعد از چند ساعت از بیمارستان مرخص می شوند. ایجاد کبودی در ناحیه جراحی تا دو هفته بعد از عمل طبیعی بوده و بیماران تا شش هفته نباید رابطه جنسی داشته باشند.

چه کسانی این عمل را باید انجام دهند : به طور کلی افرادی که دچار افتادگی واژن، شل شدگی، باز بودن دهانه ی واژن و آسیب های پرینه هستند می توانند عمل را انجام دهند. همانطور که گفته شد زیبایی ناحیه تناسلی تاثیر بسیار زیادی در بهبود رابطه جنسی خواهد داشت.

پس از طی این دوره زمانی به حالت طبیعی برمیگردند. وجود ترشحات زرد رنگ و مایل به قهوه ای تا شش هفته کاملا طبیعی بوده و جای نگرانی نیست در صورتی که می توان با استفاده از دوش واژینال این ترشحات را کمتر کرد. لازم است فرد در طی دوران نقاهت حتما به بهداشت فردی و ناحیه ی عمل توجه ویژه داشته باشد.

عمل تنگ کردن واژن چگونه انجام میشود

تنگ کردن واژن نوعی جراحی زیبایی زنان است که عضلات واژن و بافت اطراف آن را تنگ کرده تا کنترل و قدرت عضلات واژن بیشتر شده که همچنین لذت جنسی را می تواند افزایش دهد. به طور معمول در زایمان های طبیعی عضلات واژن طی روندی شل میشود و تا حدودی کشیده نیز می شوند. که مشکل زمانی ایجاد میشود که این عضلات شل و ضعیف میشوند که ممکن است موجب نارضایتی جنسی نیز شود. در کل می توان با انجام این جراحی به عنوان بخشی از جوان سازی واژن آن را انجام داد.

عمل جوانسازی واژن با ژل در تهران

تنگ کردن واژن با ژل : تزریق ژل به واژن یک عمل زیبایی به حساب می آید که باعت جوانسازی و سفت شدن واژن می شود. در صورتی که در قسمتی از لابیا ها فرورفتگی وجود داشته باشد با تزریق ژل کاملا پر شده و واژن ظاهر زیباتری به خود می گیرد.دلیل استقبال از این روش، بدون درد بون و عدم نیاز به بیهوشی است. جراح با استفاده از بی حسی موضعی، ژل را به ناحیه مورد نیاز تزریق می کند و بعد از آن بیمار به راحتی و بدون نیاز به استراحت به فعالیت های خود ادامه می دهد. این روش هم مانند لیفت با نخ دائمی نبوده و نیاز به تمدید براساس نوع ژل و مدت ماندگاری دارد که از 9 تا 18 ماه متفاوت است.

در این عمل اعصاب حسی واژن آسیبی نمی بینند و دوران نقاهت بسیار کوتاه تر خواهد بود. در طی عمل تنگ کردن واژن با لیزر بیمار هیچ دردی نخواهد داشت و تنها فقط سوزش اندکی ناشی از حرارت را ممکن است حس کند. طریقه ی لیزر درمانی به این صورت است که با حرارت دادن و گرم کردن بافت واژن باعث افزایش خون رسانی در واژن می شود که به طبع آن واژن مرطوب می شود بنابراین در لیفت و تنگ تر کردن واژن موثر است.در این عمل ممکن است برای زایمان طبیعی ایجاد مشکل کند در حالی که در عمل با لیزر هیچگونه محدودیت و مشکلی برای زایمان بیمار نخواهد بود.

عمل تنگ کردن واژن با نخ

عمل جوانسازی واژن با نخ : این روش جز عمل های سرپایی می باشد که نیازی به بیهوشی ندارد و بیمار دچار خونریزی نمی شود. در گذشته از نخ فقط برای لیفت صورت و غبغب استفاده می شد ولی امروزه به وسیله ی نخ های واژینال میتوان لیفت و کشش واژن را به راحتی انجام داد. در حال حاضر یکی از بهترین متد ها در دنیا برای درمان گشادی واژن، تنگ کردن واژن با نخ است. در این عمل به وسیله نخ، دیواره های واژن بالا کشیده شده و به وسیله زدن چند بخیه، به همان شکل نگه داشته می شود.

این روش دارای مزیت های زیادی است که مهم ترین آن ها سریع بودن عمل و کم بودن دوره ی نقاهت می باشد. در این عمل بخیه ها جذبی بوده و در نهایت ظاهری زیبا به واژن می دهد. یکی دیگر از مزایای آن این است که اصلا خونریزی ندارد. در این روش نخ ها معمولا از چند ماه تا چند سال درون بافت واژن باقی می مانند ولی معمولا نیاز به تمدید سالانه یا چند سال یک بار دارند.

هزینه عمل تنگی واژن در شمال تهران

هزینه عمل جوانسازی واژن به عوامل مختلفی چون نوع عمل و یا ترکیب این عمل بستگی دارد. به طور مثال در صورتی که بیمار عمل جوانسازی واژن را همراه با عمل زیبایی دیگر مانند لابیا پلاستی انجام دهد پزشک معمولا قیمت کمتری نسبت به قیمت جداگانه ی هریک اعلام می کند.

با این که هزینه ی عمل جز موارد مهم در انتخاب جراح می باشد ولی توجه داشته باشید ناحیه واژن بسیار حساس است و می تواند نقش بسیار مهمی در زندگی انسان، روابط و اعتماد به نفس فرد ایفا کند پس فقط به عامل هزینه توجه نکنید و سعی کنید تا انتخاب پزشک و جراح را هوشمندانه انجام دهید تا نتیجه ی عمل باعث پشیمانی شما نشود.

ما به شما توصیه می کنیم برای اطلاع از هزینه این عمل با شماره 02133387619 – 02188656158 تماس بگیرید تا بتوانیم شما را بیشتر راهنمایی کنیم.

2 Comments

 1. سکینه

  2019-12-04 at 11:16

  سلام خانوم دکتر خیلی مهربونه

  Reply
 2. -

  2019-12-16 at 21:38

  قشنگتریییین خانم دکتره دنییییاااااای منننننن

  Reply

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *